NFT

Rario’da NFT kurucusu ayrılıyor.

Polygon üzerine inşa edilen ve cricket odaklı olan NFT platformu Rario, başlatılmasından iki yıl sonra kurucularının ayrılığını gördü.

CEO Ankit Wadhwa ve baş teknoloji sorumlusu Sunny Bhanot,

Yatırımcılar startup üzerinde daha büyük bir etki sağlarken, iddia edildiğine göre dışarı itmeye çalışılıyor.

TechCrunch, bu gelişmeyi 8 Eylül’de bildirdi.

Cricket odaklı NFT platformu Rario, önemli yatırımcısı ve önde gelen Hint fantezi sporlar platformu Dream11’in raporlara göre görevden alınmasıyla önemli değişiklikler yaşıyor.

Dream11’in yanı sıra, diğer yapılandırma çabaları Rario içinde çeşitli rollerin kaldırılmasına yol açıyor,

rapora göre.

Dream11’in yanı sıra, Alpha Wave Global gibi dikkate değer yatırımcılara ve cricket efsanesi Sachin Tendulkar’a sahip olan Rario,

o dönemde 900 kriket oyuncusunun en büyük NFT hakları payını iddia eden platform, Nisan 2022’de bir Seri A finansman turunda 120 milyon dolar topladı.

Rapor edilen sarsıntı, Dream11’in ana şirketi Dream Sports’un iddia edilen maliyet azaltma çabalarıyla uyumlu.

TechCrunch, Dream Sports’un Rario tarafından daha önce imzalanan lisans anlaşmalarıyla ilgili giderleri azaltmak için şu anda müzakerelere girdiğini öneriyor.

Rapor Edilen Yönetici Değişikliklerinin Durumu ve Rario’nun Kriket Endüstrisindeki Devrimci İlerlemesi

Güncel tarihe kadar, Rario’nun yönetim ekibinde yer alan kişiler, bildirilen değişiklikleri yansıtmak için profil bilgilerini güncellemedi.

2021 yılında kurulan Rario, dijital kriket koleksiyonları sunarak ve hayranlar için çevrimiçi bir topluluk oluşturarak kriket endüstrisini devrimleştirmeyi amaçladı.

Nisan 2021’e gelindiğinde, şirket zaten 20 farklı ülkedeki spor tutkunlarına 50.000 NFT satmıştı.

Rario, Cricket Australia, Avustralya Kriketçiler Birliği, Caribbean Premier League, Lanka Premier League ve Abu Dhabi T10 League Legends Cricket League dahil olmak üzere çeşitli kriket ligleriyle ortaklıklar kurmuştur.

Bu işbirlikleri, platformun kriket ekosistemindeki erişimini ve önemini daha da genişletmiştir.

Related Articles

Back to top button