Sıcak haberler
Trending

OpenSea yatırımcısı, platformdaki hissesini %90 oranında düşürdü: Rapor.

OpenSea’nin ortak lider yatırımcısı olan Coatue Management, yatırımını 120 milyon dolarlık değerden 13 milyon dolara düşürdü.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki teknoloji yatırım firması Coatue Management, nonfungible token (NFT) platformu olan OpenSea’deki hissesinin değerini %90 oranında düşürdü.

7 Kasım’da The Information, Coatue’nun yatırımını 120 milyon dolarlık değerden 13 milyon dolara düşürdüğünü gösteren bir belgeyi incelediğini bildirdi. Bu da OpenSea’nin kağıt üzerindeki değerinin 1.4 milyar dolar olduğunu göstermektedir.

Coatue ayrıca Web3 ödeme sağlayıcısı MoonPay’e olan yatırımını da %90 oranında düşürdü.

OpenSea, Ocak 2022’de crypto risk sermayesi firması Paradigm ve Coatue liderliğinde 300 milyon dolarlık bir Seri C turunda yatırım topladı.

Bu büyük yatırım, NFT platformunun 13.3 milyar dolar değerinde olduğunu gösteriyordu.

Dikensiz bir ayı piyasası ve bir yıllık NFT ticaret faaliyetlerindeki düşüşün ardından, OpenSea, 2.0 olarak yeniden başlatma planının bir parçası olarak 3 Kasım’da personelini %50 oranında azaltma kararı aldığını duyurdu.

OpenSea, bugün ürünümüzün bir sonraki sürümüne odaklanmak için önemli değişiklikler yapıyor. – Devin Finzer (dfinzer.eth) (@dfinzer) 3 Kasım 2023

OpenSea CEO Devin Finzer, yeni platform sürümünün teknolojisini yükseltmeye ve hızını ile kalitesini artırmaya odaklanacağını belirtti.

Finzer’a göre, daha küçük bir ekip platformun “çevik ve dikkatli” olmasına olanak sağlayacaktır.

İlgili:Kripto dolandırıcılıkları %77 düştü.

Ağustos ayında, OpenSea, yaratıcıların telif hakkı uygulamayan pazar yerlerini siyah listeye almasına olanak tanıyan bir özellik olan işletici filtresini emekliye ayıracağını duyurduktan sonra eleştirilere maruz kalmıştı.

Coatue’nun indirimi, NFT ticaret hacmindeki düşüş döneminde gerçekleşiyor. Sektör, 2021 yılında zirve yaparak yıl boyunca 14 milyar dolardan fazla satış kaydetti. O zamandan beri NFT popülerliği düşüşte, genel ticaret hacmi Mart 2022’den bu yana %80 oranında azaldı.

Ekim ayında NFT ticaret hacimleri hafif bir şekilde arttı, bu da olası bir trend değişikliğine işaret ediyor. Kaynak: DappRadar

Kripto veri firması DappRadar’ın 3 Kasım raporuna göre, NFT piyasası Ekim ayında bir yıldan fazla bir sürenin ardından ilk kez bir aylık kazanç elde etti ve 99 milyon dolarlık bir artış kaydetti.

Related Articles

Back to top button