kripto haberleriTeknoloji

Core Scientific ile Bitmain arasında 77 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldı.

Bitmain, bir kripto para madencilik donanım üreticisi, iflas etmiş madencilik firması Core Scientific ile madencilik tesislerini genişletmek için bir anlaşmaya varmıştır.

Bu anlaşma, sermaye ve nakit kombinasyonunu içermektedir.

Anlaşma kapsamında, Bitmain, iflas etmiş firmadan 23 milyon dolar nakit karşılığında Core Scientific’e 27.000 adet Bitcoin madencilik ekipmanı sağlayacak ve bunun yanı sıra iflas etmiş firmadan 53.9 milyon dolar değerinde ortak hisse senedi ile destekleyecektir.

Donanım satın alma işlemine ek olarak, Bitmain ve Core Scientific, Bitmain’in madencilik operasyonlarını desteklemek için yeni bir barındırma düzenlemesine girmişlerdir.

Anlaşmanın finalizasyonu, Core Scientific’in Bitmain, Anchorage, BlockFi ve Mass Mutual Asset Finance’i içeren yapılandırma planının bir parçası olarak Ağustos ayında gerçekleşmiştir.

Mahkeme dilekçesi, Bitmain’in madencilik donanımını nakit ve sermaye karşılığında satmayı planladığını, diğer üç firmasın ise taleplerini karşılamak için nakit ve sermaye kombinasyonunu tercih ettiklerini ortaya koymuştur.

Bir hakimin onayına bağlı olarak, Bitmain’in genişleme ve yatırım planının etkili olması dördüncü çeyrekte 2023 yılında gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Bu planın uygulanması, Core Scientific‘in hash hızını potansiyel olarak 4.1 exahash artırabilir.

Ayrıca, iki madencilik şirketi, verimliliği artırmayı hedefleyerek Core Scientific’in veri merkezlerinde barındırılan Bitmain’in son nesil madencilik cihazlarının güncellenmesi konusunda işbirliği yapmayı kabul etmiştir.

Aralık 2022’de Chapter 11 iflas başvurusunda bulunan Core Scientific, kararını finansal kriz ve Bitcoin’in düşen fiyatına bağlamıştır.

Ayrıca, firma çöküşe doğru giderken piyasa dalgalanmaları ve sonuçlarıyla mücadele etmek zorunda kalmıştır.

ek olarak ,

Core Scientific, 77 milyon dolarlık bir anlaşma yaparak Bitmain ile bir işbirliği kurmuştur. Bitmain, kripto madenciliği ekipmanı ve çözümleri sağlayan bir şirkettir.

Bu işbirliği, muhtemelen Core Scientific’in kripto madenciliği faaliyetlerini genişletmek veya güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilmiştir.

Related Articles

Back to top button