kripto haberleri

SEC Binance’ın soruşturmadaki işbirliğini eleştiriyor.

Son mahkeme kaydına göre 14 Eylül tarihli, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance.US’nin devam eden soruşturma kapsamında işbirliğinden yoksun olduğunu iddia etti.

SEC, Binance.US’nin üst şirketi olan BAM’ın keşif sürecinde sınırlı sayıda belge sunduğuna dikkat çekti. Bunlardan bazılarının tarihsiz veya imzasız ekran görüntüleri şeklinde anlaşılmaz olduğu belirtildi.

Ayrıca SEC, BAM’ın ana tanıkları ifade vermek üzere göndermediğini, yalnızca kendi uygun bulduğu dört tanığın ifadesini almayı kabul ettiğini, bu kararı SEC ile istişare etmeden verdiğini açıkladı.

Bu gelişmeler, SEC’in Binance.US’ten soruşturma kapsamında gerekli bilgi ve ifadelere erişiminde karşılaştığı zorlukları gösteriyor.

“İlgili iletişimlere ilişkin taleplere genel itirazlarla yanıt vermiş ve sıradan iş akışı çerçevesinde sakladığı belgeleri vermekten kaçınmıştır. Bu belgelerin olmadığını iddia etmesine rağmen SEC daha sonra bu belgeleri diğer kaynaklardan almıştır.”

Önceki bilgilere ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance Holdings Ltd. tarafından sağlanan bir cüzdan koruma yazılımı olan Ceffu’nun Binance.US tarafından kullanılması ile ilgili endişelerini dile getirdi.

SEC, BAM’ın (Binance.US’nin üst şirketi) Ceffu ve Binance’ın cüzdan ve müşteri fonları yönetimine katılımı hakkında tutarsız açıklamalarda bulunduğuna dikkat çekti.

Bu endişeler, Binance.US ve küresel ortağı arasındaki ilişkinin cüzdan ve fon yönetimi açısından düzenleyici incelemeyi aydınlatıyor.

SEC, BAM Açıklamalarındaki Uygunsuzluklara İlişkin Endişelerini Dile Getiriyor ve Binance’a Karşı Kayıt Dışı Teklifler Nedeniyle Dava Açıyor.

SEC’e göre, Binance.US’nin üst şirketi olan BAM Trading Services Inc.’den yapılan açıklamalarda tutarsızlıklar bulunuyor.

Başlangıçta BAM, kendi cüzdan koruma yazılım ve hizmet sağlayıcılarının Ceffu olduğunu iddia etmişti.

Ancak daha sonra sağlayıcının Binance olduğunu belirtmiştir.

Bu tutarsızlık, düzenleyiciler arasında endişeye yol açmıştır çünkü bunun önceki anlaşmaya aykırı olarak fonların yurtdışına aktarılmasını engellemeye yönelikti.

5 Haziran’da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance aleyhine dava açtı ve kripto borsasına karşı 13 suçlama ileri sürdü.

Bu suçlamalar arasında, özellikle Basit Kazanç, BNB Vault ve staking programı gibi ürünlerle ilgili kayıtsız menkul kıymet teklifleri yapmak da bulunuyor.

SEC, Binance.com, Binance.US ve BAM Trading’in sırasıyla borsa, aracı kurum ve mahsup kurumu olarak kayıt altına alınması gerektiğini savunuyor.

Ayrıca SEC, Binance.US’nin kayıtsız yerleşik servis programının teklif ve satışının, BAM Trading’in aracı kurum olarak kaydını gerektirdiğini iddia etmektedir.

SEC’in Binance.US’ye yönelik bu son suçlamaları, borsanın iç meydan okumalarla da karşı karşıya olduğu bir dönemde gerçekleşiyor.

Binance.US CEO’su Brian Shorder şirketten ayrıldı ve bu yıl şirketten ayrılan üst düzey yöneticilerin artan listesine katıldı.

Ayrılışının ardından, borsanın hukuk müdürü ve risk yöneticisi de kısa süre içerisinde istifa etti, devam eden iç krizine katkıda bulundu.

Related Articles

Back to top button