kripto haberleriTeknoloji

X ‘in reklam geliri paylaşımı: Kripto ödemeler ufukta mı?

X ‘in (önceden Twitter) reklam geliri paylaşımı girişiminin duyurulmasının ardından, kripto borsası Kraken, Bitcoin ile ödemeleri kabul etme olasılığını önerdi.

X topluluğu, bu tweete olumlu yanıt vererek bu öneriyi memnuniyetle karşıladı.

VJ Crypto Guerreier, X CEO’su Elon Musk’ın ödemelerde Dogecoin ile başlaması harika olacağını belirtti.

Bununla birlikte, platformdaki başka bir kullanıcı olan ixela.lens, şimdilik ödemelerin “Web Money” olarak alınmasının daha gerçekçi olabileceğini ifade etti.

Heyecanla beklenen bir sürecin ardından, X sonunda dünya çapında uygun olan yaratıcılar için reklam geliri paylaşım programını başlattı.

Bu girişim, yaratıcıların X platformunda içeriklerine verilen yanıtlarda görüntülenen reklamlardan elde edilen gelirin bir bölümünü almalarını sağlıyor.

Geliştiricilere göre, bu adım, X’in yakın zamanda yeniden markalanmış platformda bireylere doğrudan geçim kaynağı sağlama taahhüdünde önemli bir adımdır.

Son üç ayda en az 15 milyon etkileşime sahip olan, en az 500 takipçisi bulunan ve Mavi doğrulama aboneliği olan yaratıcılar ödeme almak için uygun olacak.

Bu arada, X’ler ödemeler için finansal teknoloji şirketi Stripe’ı ödeme işlemcisi olarak belirlemiştir.

Stripe, yerel fiat para biriminden kripto para birimine geçiş hizmeti olan bir hizmet başlattı – belki X onu kullanır.

Hizmet, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler için kripto para satın alma sürecini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Musk’ın platformu kripto ödemelerini tanıtırsa, bu giriş hizmeti faydalı olabilir.

Ancak, X’ler geliştiricilerinden kripto para birimi temelli ödemelerin uygulanması konusunda herhangi bir işaret veya plan bulunmamaktadır.

Kripto para ödeme desteği, Stripe’ın Nisan 2022’de Twitter yaratıcıları için kripto ödemelerini eklediği tarihten beri mevcuttur.

Kripto ödemelerin sosyal medya platformunda başlatılma olasılığı bir süredir tartışılan bir konu olmuştur ve spekülasyonlar,

DOGE ve BTC’nin X’ler tarafından desteklenen ilk kripto paralar arasında olabileceğini öne sürmektedir.

Gerçekte, kripto ödemeleri desteği, Stripe’ın Nisan 2022’de Twitter yaratıcıları için kripto para ödemelerini desteklemeye başlamasıyla mevcuttur.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button